C1608C0G2A100DT000N
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
C1608C0G2A100DT000N
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 10 pF 0.5 pF 100 V
ParameterValue
Capacitance10 pF
Min Operating Temperature-55 °C
Max Operating Temperature125 °C
Voltage Rating100 V
Tolerance0.5 pF
DielectricC0G (NP0)
Thickness0.9 mm